Výkup železa a barevných kovů

JSME ČLENEM SVDS
Provozovny Praha, Morava

...dále spolupracujeme s firmou KOVOFLEX ve Velké Bíteši výroba a prodej hydraulických hadic
Novinky a informace o legislativních změnách zákonů o výkupu surovin lze nalézt na: svds.cz
Na všech našich sběrnách jsou od 1.1.2015 místa odděleného sběru a zpětného odběru skupiny REMA.
Veškeré kontakty na naší firmu lze nalézt v sekci provozovny a kontakty.

Výkup barevných kovů

Barevné kovy- měd , mosaz , hliník, nerez a jejich slitiny vykupujeme jak od obyvatelstva tak od firem a živnostníků !!!

Od 1.3.2015 platby občanům on-line ihned na provozovně po převzetí odpadu.

Ceny barevných kovů se většinou mění každý týden oběma směry pro informaci volejte

tel: 603/429864                      

Ceny lze upravovat po dohodě na základě množství, kvality a poptávky.

Ceny pro firmy a živnostníky pouze na základě vystavené faktury a kopie živnostenského listu.

 

 

Druh  Obyvatelstvo  Živnostníci, firmy
Cu nový drát

   100, -Kč / kg

   102,- Kč / kg
Cu plech starý

    90,- Kč / kg

    92,- Kč / kg

Cu kus., plech nový     90,- Kč / kg     92,- Kč / kg
Cu drát opal      90,- Kč / kg

     92,- Kč / kg

Cu třísky čisté    50-70,-Kč / kg     53-73,-Kč / kg
Cu 90% opředená     75-80 Kč /kg        75-80,-Kč / kg
Ms kusová       63,- Kč / kg       65,-Kč / kg
Ms raf.třísky       40,- Kč / kg       42,- Kč / kg
Ms rafinace (dle Fe)       67,- Kč / kg       67,- Kč / kg
Zinek       16,- Kč / kg       19,- Kč / kg
Al drát nový       26,- Kč / kg       28,- Kč / kg
Al drát starý       24,- Kč / kg       26,- Kč / kg
Al litý       25,-Kč / kg       27,- Kč / kg
Al třísky       14,- Kč /kg       16,- Kč / kg 
Al kovolisty       24- Kč / kg       26,- Kč / kg
Al profil        23,- Kč / kg         25,- Kč / kg
Al mix,sběr,plech        21,- Kč / kg         23,- Kč / kg
Al plech 10% Fe        12,- Kč / kg         15,- Kč / kg
Al plech 30% Fe           7,- Kč / kg         9,- Kč / kg
Al litý 2% Fe        19,-Kč / kg          22,- Kč / kg
Al,Cu chladiče        39,- Kč / kg         41,- Kč / kg
Al,žaluzie,plechovky           5,- Kč / kg            8,- Kč / kg
Al,Fe lana        9,- Kč / kg         12,- Kč / kg
Nerez      16,-Kč/ kg         18,-Kč / kg
Pb kusové      20,- Kč / kg       21,- Kč / kg
Pb mastné      18,- Kč / kg       20,- Kč / kg


Nepoužívané i zapomenuté předměty z bronzu, hliníku, mědi, olova a dalších barevných kovů se hromadí na půdách, sklepých či garážích a zabírají tak zbytečně místo, které by se dalo využít účelněji. Výkup barevných kovů Vás těchto předmětů zbaví a ještě Vám přinese, leckdy nemalou, finanční odměnu. Cenu může snížit především jeho nečistota, jako jsou například neodstraněné plasty, papíry nebo jiné obaly. Výkup barevných kovů sleduje kvalitu vykupovaného materiálu a je prováděn pomocí elektronických, přesných a pravidelně cejchovaných vah.

Měď

Nevíte si rady co si počít s nepotřebnými měděnými komponenty? Měď je vysoce odolná proti korozi, jsou z ní vyráběny například vodovodní potrubí a trubky. Měď je používána také při výrobě střech a okapů. Je součástí řady slitin, např. bronzu a mosazi. Měď je známá svými vynikajícími fyzikálními vlastnostmi jako jsou dobrá elektrická a tepelná vodivost i izolační schopnosti. Její spotřeba roste v celém světěa tak roste i její poptávka. Proto její výkup je dobře finančně ohodnocen. Neváhejte a navštivte naše provozovny.

Barevné kovy

Recyklace kovů má velký význam jak z hlediska ekologického tak i z hlediska ekonomického, neboť díky ní dochází k obrovské úspoře nejen finančních prostředků. Domácnosti mohou ušetřit nemalé částky peněz odvozem kovového odpadu do výkupny kovů, zejména pak za barevné kovy. Cena odkupovaných barevných kovů je určena podle ceníku a z aktuálního stavu LME (Londýnská burza kovů) a poptávky našich odběratelů. Pro její stanovení je také rozhodující hmotnost dodaného kovového odpadu a typ kovu z něhož je kovošrot vyroben.

Mosaz

Již ve starém Egyptě používaly, na výrobu různých předmětů, mosaz což potvrzují četné nálezy mosazných předmětů ve vykopávkách. Mosaz je slitina mědi a zinku. V některých druzích mosazi se mohou vyskytovat i přísady jiných prvků jako jsou Fe – železo, Al – hliník, Mn – mangan, Ni – nikl, Sn – cín, Si – křemík, apod. Zvláštním druhem mosazi je tombak používaný k výrobě plášťů střel. Vykupujeme mosaz ve všech podobách jako jsou kabely, tyče,... Dovezený kovový odpad zvážíme na kalibrovaných digitálních vahách na našich provozovnách.

Hliník

Hliník je kov vyznačující se nízkou hmotností a velmi dobrou vodivostí elektrického proudu. Z tohoto důvodu je velmi často používán k výrobě elektrických kabelů a vodičů. Hliník se rovněž používá na výrobu například nádobí nebo příborů. Výkupny kovů odkupují všechen kovový odpad z hliníku i jeho sloučenin. Sběrna kovový odpad třídí a poté odváží k dalšímu zpracování. Pokud tedy chcete maximálně navýšit cenu hliníku, který nabízíte k výkupu, doporučujeme odstranit všechny nežádoucí součásti jako je guma či plast.

Nerez

Nerez to je široké spektrum materiálů a výrobků. Například to mohou být ocelové nerez konstrukce, nerezové potrubní rozvody, zábradlí a schodiště, bytové doplňky z nerezu, vybavení kuchyní, židle, postele a spousta dalších výrobků z nerezové oceli, které již neplní svou funkci, jsou nemoderní nebo rozbité. Vykoupený nerez jako materiál roztřídíme a poté putuje do hutních společností, jež jej dále přetvářejí. Cena je stanovena po dohodě na základě množství, kvality a také dle obsahu Ni ( cca 20-28 Kč/kg ).

Slitiny

Slitiny jsou jednou ze surovin, které pracovníci na našich pobočkách mají za úkol vykoupit od obyvatel i výrobních podniků. Ve výkupu kovů slitiny roztřídí podle toho jaká základní surovina byla použita ( měď, cín, chrom, nikl, hliník,... ) a následně ho odesílají k dalšímu zpracování. Cena kovového odpadu je stanovena podle typu sloučeniny kovu ( u mědi bronz a mosaz, nikl společně se železem, chromem a manganem patří mezi základní kovy, které slouží pro výrobu legované oceli,...) a podle hmotnosti dodaného kovošrotu.

 

Form  © INT 2015
KOVO-GROUP SDRUŽENÍ PODNIKATELŮ